Zaznacz stronę

Zapraszam wszystkich zainteresowanych sztuką tzw. nowego cyrku oraz tańcem w powietrzu do udziału w kilkumiesięcznym projekcie – AERIAL DANCE LAB.

LAB jest pewnego rodzaju buntem przeciwko tradycyjnym schematom choreograficznym i estetyce prezentacji aerial dance. Udział w Labie zakłada zarówno działania praktyczne jak i teoretyczne, a więc dyskusję nad tym czy jest aerial dance i czy możliwy jest taniec w powietrzu bez wykonywania standardowych figur i trików, a więc zaczniemy od dyskusji, od rozmowy, od przyjrzenia się praktykom choreograficznym artystów mających związek z aerial dance, a następnie, wspólnie wyciągając z tego wnioski – zaczniemy szukać własnych praktyk. A więc teoria i praktyka. Rozmowa i taniec. Refleksja i działanie.

Celem LABu nie jest nauczanie figur i trików, ale poszukiwanie alternatywnych strategii choreograficznych dla szeroko rozumianej sztuki aerial dance, poszukiwania teoretyczne i praktyczne poddające autorefleksji i kwestionujące powszechne sposoby prezentacji i obowiązującą estetykę aerial dance oraz przekroczenie tradycyjnej prezentacji „techne” (figur i trików), wynikające z przeświadczenia o tym że powietrzne techniki taneczne i cyrkowe mogą stanowić wyrazisty język artystyczny.

Celem LABu jest zapoznanie jego uczestników z różnymi narzędziami budowania dramaturgii i choreografii dla własnego numeru cyrkowego, wykłady i dyskusje na temat cyrku współczesnego oraz przygotowanie wspólnego spektaklu na koniec.

LAB odbywa się w formie autorskiego kursu/warsztatu, składającego się z 8 weekendowych spotkań, każde poświęcone określonemu zagadnieniu.

Termin: czerwiec – styczeń 2016 (1 weekend w miesiącu),

Miejsce: SPA Srebrna Góra

Informacje szczegółowe i zapisy: fruaerialdance@gmail.com, 506 468 194

Prowadząca: Katarzyna Donner, kooperacja: Bartek Wielgosz, Ewelina Stanicka

Współpraca: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze, Gmina Stoszowice