Zaznacz stronę

W ramach akademii FRU odbywają się regularne warsztaty polegające na nauce tańca w powietrzu na podwieszanych rekwizytach: miękkich szarfach, kołach, linach, hamakach i uprzężach. Na zajęciach uczymy się latać i kochać grawitację ;) Celem zajęć jest promowanie sztuki nowego cyrku, w tym powietrznych technik cyrkowych jako alternatywnej formy ruchu, rekreacji, zabawy i pracy z ciałem.

Praktykowanie tańca w powietrzu niesie ze sobą wiele zalet. Podczas wykonywania ćwiczeń odciążany i rozciągany jest kręgosłup, zwiększana jest elastyczność i zakresy ruchowe w ciele oraz rozwijana jest świadomość i uważność na połączenia w ciele oraz koncentracja i koordynacja ruchowa. Z tego względu praktyka ta polecana jest osobom z wadą postawy (ćwiczenia mają wpływ na poprawę postawy ciała, jakże to istotne w dzisiejszych czasach, gdy większość z nas spędza dzień siedząc przed komputerem). Ponad to ćwicząc jogę w powietrzu pobudzamy krążenie krwi, dotleniamy mózg, głębiej oddychamy, masujemy narządy wewnętrzne, co poprawia samopoczucie, jesteśmy bardziej szczęśliwi a nasz układ nerwowy się głęboko relaksuje. Nauka nowych ruchów wpływa na tworzenie się nowych połączeń komórkowych w mózgu. Miękka chusta jest narzędziem umożliwiającym bezpieczny i swobodny ruch w przestrzeni wertykalnej, doświadczamy uczucia stanu nieważkości, latania nad ziemią. To świetna zabawa! Odmładza ducha! Dodaje odwagi i siły!

Joga w powietrzu pozostaje w spójności z zasadami jogi na ziemi – to w ugruntowieniu znajdujemy siłę i impuls do wznoszenia się w górę, do latania. Symbolicznie i dosłownie siłę grawitacji wykorzystujemy do lotu. „Grawitacja to najstarsza z sił wszechświata. Jeśli jakiś człowiek wspierałby cię tak samo jak Ziemia – można by to nazwać bezwarunkową miłością jaką Ziemia żywi do ciebie, wsparcie jakie od niej otrzymujesz” (Dragon Dreaming). Będąc w powietrzu pozostajemy w kontakcie z ziemią. Praktyka ta zakorzenia nas w naszym Centrum. Uczy postawy otwartości na wyzwania, kształtuje charakter. Naucza jak przełamywać własne ograniczenia, które często są barierą istniejącą tylko w głowie. Poprawia samooceną, wiarę w swoje możliwości i daje satysfakcję, gdy po regularnej praktyce widoczne są efekty ćwiczeń, w umyśle i ciele. Celebrujemy to wspólnym tańcem na koniec zajęć!

  • Zajęcia dla dorosłych odbywają się we Wrocławiu, w Teatrze ToTu (rozkład jazdy na fb FRU) i trwają 1,5 h.
  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w Srebrnej Górze (Sala widowiskowa GOKSIR, środy 17-19.00).

 

MENU WARSZTATÓW:

Każdy z proponowanych warsztatów może być skierowany zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci lub grup mieszanych:)

  • „Akrobacje i taniec w powietrzu na szarfach” (nauka podstawowych i zaawansowanych kroków i trików, osobno dla osób początkujących i grupy zaawansowanej)
  • Aerial Joga (medytacja, joga i bezpieczne akrobacje w miękkiej chuście podtrzymującej ciężar ciała)
  • „Falling in love with gravity” (improwizacja ruchowa w powietrzu i na ziemi, lot, pęd, balans, kontakt, partnerowanie, siła odśrodkowa, różne podwieszane obiekty, szaleństwo)
  • „Relaksacja dźwiękowa w hamakach” (masaż dźwiękiem, dotyk, streaching, intencja, relaks w podwieszonej instalacji z hamaków)
  • „pępoLINA” (warsztat ruchowy z liniami, linami, zapętleniami, powiązaniami, węzłami w powietrzu i na ziemi)

 

Informacje i zapisy:

fruaerialdance@gmail.com
www.facebook.com/FruAkademiaTancaWPowietrzu